Fransızca Dil Eğitimi Veren Okulların Önemi

Anasayfa >Fransızca Dil Eğitimi Veren Okulların Önemi

Fransızca Dil Eğitimi Veren Okulların Önemi

Fransızca dilini öğrenmek, sadece bir dilin ötesine geçmekle kalmaz, aynı zamanda kültürler arası bir köprü kurmanın da anahtarıdır. Fransızca, dünya genelinde resmi dil olarak kabul edilen ve kültür, moda, sanat, edebiyat, mutfak ve daha birçok alanda derin bir etki bırakan zengin bir dildir.

İş Fırsatları

Fransızca beş kıtada, dünya ülkelerinin dörtte birinde 200 milyon kişi tarafından konuşulan ve 29 ülkenin resmi dilidir.

Fransa’nın dünyanın 5. ekonomi devi olması sebebiyle Fransızca bilenlerin iş bulma imkanı artmaktadır. Dış ticaret ve lojistik alanları buna oldukça müsaittir.

İnternette ve dünyanın en çok konuşulan 3. dili seçilmiştir. Fransızca, uluslararası ilişkilerin ikinci dili olarak kabul edilmiştir. tıp, eczacılık, inşaat, sigorta, moda, endüstri, sanat alanlarında önemlidir.

Frankofon olmak kişinin mesleğinde saygınlık kazandırır

Fransızca, Birleşmiş Milletler, UNESCO, NATO resmi dillerinden biridir.

Kültürel Zenginlik ve Seyahat

55 ülkede Fransızca konuşulan yerlere seyahat etmek, dil pratiği ve kültürel zenginlik anlamına gelir.

Moda, tiyatro, yemek kültürü, görsel sanatlar, dans ve mimarlık gibi alanlarda uluslararası bir konuma sahiptir. Ve alan terminolojisine önem verir.

Fransızca seyahat dilidir, her yıl 70 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan Fransa kendi dillinin konuşulmasına çok özen gösterir.

Eğitim Fırsatları

Fransızca bilmek, dünya genelinde 96 üniversitede öğrenim fırsatlarına kapı aralar.

Fransızca bilen kişi İspanyolcanın %40’ını İtalyancanın %60’ını biliyor kabul edilir. Telaffuz olarak farklılıklar olsa da okuduklarını anlamalarına çok büyük katkı sağlar. 

Fransızca bilenler İngilizceyi daha kolay öğrenirler.

Fransızca bilmek dünyanın en önemli üniversitelerinden olan Sorbonne’da okuma fırsatı tanır, Galatasaray Üniversitesine giriş şansını arttırır.

Fransızca, Türkçe ile yaklaşık olarak 3.000 kadar benzer kelime içerir.

Önderimiz Atatürk’ün kişiliğini etkileyen bir dildir.

Bizimle Fransızca Öğrenin

Okulumuzda 6 yaştan 17 yaşına kadar “Fransızca Eğitim Programı” uygulanmaktadır.

Öğrencilerimiz küçük yaştan itibaren öğrendikleri şarkı ve tekerlemeler ile yaptıkları eğlenceli etkinlikler sayesinde Fransızcayı benimser. Dil artık öğrenilecek bir hedef olmaktan çıkıp gündelik akışı sürdürmeye yarayan bir araç haline gelir. Fransızca eğitimi öğrencilerin bilişsel ve fiziksel gelişimlerini destekleyen etkinliklerle gerçekleşir. 

Benzer Kelime Örnekleri

adaptör - adapteur

broşür - brochure

fakülte - faculté

alarm - alarme

dedektif - détective

form - forme

ankastre - encastré

dezavantaj – désavantage

hipnoz - hypnose

bandrol - banderole

egzersiz - exercice

istatistik – statistique

blok - bloc

entegre – intégré

kapitalist – capitaliste

garanti – garantie

meditasyon – méditation

oksijen – oxygène

jimnastik – gymnastique

refüj – refuge

turizm – tourisme

Eskişehir'in en iyi yabancı dil eğitimi, Eskişehir'in en iyi ingilizce eğitimi, Eskişehir'in en iyi fransızca eğitimi, Eskişehir'in en iyi dil eğitimi, En iyi yabancı dil eğitimi, en iyi İngilizce eğitimi, en iyi fransızca eğitimi, en iyi dil eğitimi, çift dil eğitimi, bilingual eğitimi, iki dil eğitimi, çift dilli eğitim, clil eğitimi