Fransızca Eğitimi

Anasayfa >Fransızca Eğitimi

Fransızca Eğitimi

BİZİMLE FRANSIZCA ÖĞRENİN

Yirmi birinci yüzyıl insanının sahip olması gereken beceriler konusunda, uluslararası alanda sıklıkla vurgulanan konulardan birisi de yabancı dil becerileridir. Bu noktada Çağfen Koleji, güçlü bir İngilizce yabancı dil becerisine ek olarak, öğrencilerine, ikinci yabancı dil olarak Fransızca eğitimi verir. Fransızca eğitimi uygulamaları kapsamında, Fransızca CLIL, akademik dersler, ders dışı, okul içi, hafta içi ve hafta sonu aktif uygulamalar bağlamında çeşitli destek hizmetleri sunulmaktadır.

NEDEN FRANSIZCA?

200 milyon insan ve 54 ülkede biliniyor

Dünya’da yaklaşık olarak 200 milyon insan Fransızca bilmektedir. 128 milyon insan Fransızcayı anadili veya ikinci dili olarak konuşurken, 54 ülkede 72 milyon insan tarafından da bilinmekte ve konuşulmaktadır.

Resmi dil

Fransızca: Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, UNESCO, NATO, Uluslararası Olimpiyat Komitesi, Uluslararası Kızılhaç gibi organizasyonların resmi dili olarak kullanılmaktadır.

Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca ile %40 benzerlik göstermektedir

Fransızca, birçok dil ile birlikte İspanyolca, İtalyanca ve Portekizce ve Rumence başta olmak üzere diğer Romen dillerinin temelini oluşturur. Ayrıca İngilizce kelimelerin birçoğunun kökü Fransızcadır.

Kültür dili

Tüm dünyada moda, tiyatro, yemek kültürü, görsel sanatlar, dans, mimari ve edebiyat gibi alanlarda uluslararası bir konuma sahiptir.

Atatürk'ün Fransızcaya özel ilgisi vardı.

 

Amacımız;

Öğrencilerimizi, Fransızca’da A2 seviyesinde Fransızca bilgisi ile mezun etmek.

Öğrencilerimizden Hedeflerimiz;

  • Mezun olan her öğrencimizin Fransızca’da en az 1000 kelime bilmesi,
  • Her yıl Fransızca 40 kitap okuması,
  • Mezun olana kadar en az 1 yurt dışı projesinde görev alması,
  • Yazılı ve sözlü araştırmaları Fransızca dilinde yapabilmesi,
  • Yurt dışında hayatını yaşayabilecek kadar Fransızca konuşabilmesi,
  • Fransızca dillerinin kültür ve edebiyatını öğrenmesi,
  • Yabancı dilde şarkılara eşlik edebilmesi, yabancı dilde film izleyebilmesi.

 

FRANSIZCA EĞİTİM PROGRAMI UYGULAMALARI;

Kelime Testleri:

Öğrencilere Fransızca derslerinde her yeni üniteye başlamadan önce aylık kelime listesi verilmektedir. Bu kelime listeleri, İlkokulda 45, Ortaokulda ve Lisede 60 kelimeden oluşur. Öğrenciler bir ay boyunca her hafta aynı kelimelerden "Kelime Testine" katılırlar.

Kelime testlerin amacı, öğrencilerin sarmal öğrenme ile kelimeleri kalıcı hafızaya aktarmalarını sağlamaktır.

Quizlet Çalışmaları:

Asenkron öğrenme metodu olan QUIZLET uygulamasıyla öğrencilerin kelime öğrenmelerine okul dışında devam etmesini sağlıyoruz. Her öğrencinin kelime öğrenme durumunu dijital olarak kartlar, oyunlar ve testlerle öğretmenler tarafından takip ediyoruz.

Dönem Sonu Kelime Testi:

Her çeyrek ve ara dönem sonunda öğrencilere süreç boyunca sorumlu oldukları tüm kelimelerin içeren online kelime testi uyguluyoruz.
K12Net sistemi üzerinden uygulanan bu "Kelime Testi" sonunda verileri değerlendiriyor, en çok doğru yapılan/ karıştırılan kelimeler analiz edilerek çalışmalar bu veriler üzerinden yürütüyoruz.

RAZ-PLUS Dijital Kütüphane:

Dil öğrenmek çok kitap okumaktan geçer. İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için 10.000’den fazla Fransızca e-kitabın bulunduğu dijital okuma platformuna sahibiz. Öğrencilere dijital kütüphane üzerinden okuma ödevleri verip kitap okuma durumlarını takip ediyoruz.

 

EBEVEYN GERİ BİLDİRİMİ

1 ve 2.Sınıf Portfolyo Sunumu

1. ve 2.sınıf öğrencilerimiz her dönem sonunda Fransızca ve akademik derslerde öğrendikleri kazanımları bireysel olarak ebeveynleri karşısında sunarlar. Böylece öğrenci ilerleme durumunu ebeveynlerimiz de objektif bir şekilde takip edebilirler.

Ebeveyn Geri Bildirim Aramaları

Yabancı dil öğretmenlerimiz bir yıl boyunca öğrencilerin yabancı dil gelişimini takip ettikleri bir gelişim raporu tutarlar. Bu raporlardaki veriler yabancı dil öğretmenleri tarafından her dönem sonunda ebeveynlere bireysel telefon görüşmesi ile aktarılır.

Eskişehir'in en iyi yabancı dil eğitimi, Eskişehir'in en iyi ingilizce eğitimi, Eskişehir'in en iyi fransızca eğitimi, Eskişehir'in en iyi dil eğitimi, En iyi yabancı dil eğitimi, en iyi İngilizce eğitimi, en iyi fransızca eğitimi, en iyi dil eğitimi, çift dil eğitimi, bilingual eğitimi, iki dil eğitimi, çift dilli eğitim, clil eğitimi