İngilizce Eğitimi

Anasayfa >İngilizce Eğitimi

İngilizce Eğitimi

ESKİŞEHİR'İN EN İYİ İNGİLİZCE EĞİTİMİ VEREN OKULU

Amacımız

Öğrencilerimizi, İngilizce ’de B1 seviyesinde mezun etmek.

Öğrencilerimizden Beklentilerimiz.;

-Mezun olan her öğrencimizin İngilizce ’de en az 2500 kelime bilmesi
-Her yıl İngilizce 40 kitap okuması,
-Her yıl 30 farklı konuyla ilgili İngilizce sohbet edebilmesi,  Mezun olana kadar en az 1 yurt dışı -projesinde görev alması
-Yazılı ve sözlü araştırmaları İngilizce yapabilmesi
-Yurt dışında hayatını yaşayabilecek kadar İngilizceyi konuşabilmesi
-İngilizce dilinin kültür ve edebiyatını öğrenmesi
-Yabancı dilde şarkılara eşlik edebilmesi, yabancı dilde film izleyebilmesi

İNGİLİZCE EĞİTİM PROGRAMI UYGULAMALARI;

Oxford University Press Çözüm Ortaklığı

1586 yılında kurulan, dünyanın en saygın, en iyi ve en başarılı yabancı dil materyallerini üreten OXFORD Press ile iş birliği ortaklığı yapıyor, tüm yayınları OXFORD kullanıyoruz.

OXFORD Teacher Training (Öğretmen Eğitimleri):

Finlandiya eğitim sisteminin temelini oluşturan “Öğrenen Öğretmen” kavramını benimsiyor ve önem veriyoruz. Bu sebeple OXFORD Press’ten “Teacher Training” hizmeti alıyoruz. Sene başında ve ortasında gerçekleştirilen öğretmen eğitimleri ile dil öğretimindeki en güncel, en çağdaş, en yenilikçi ve en doğru yaklaşımları sınıflarımızda uyguluyoruz.

OXFORD Placement Test (OPT) Nedir? Neden Önemlidir?

1- OPT uluslararası İngilizce dil seviyesi ölçme sınavıdır ve öğrencinin CEFR (Common European Framework of Reference) seviyesini belirler.
2- CEFR seviyesi tüm Avrupa ve dünyada dil seviye/başarı cetveli olarak kullanılır.
3- OXFORD bu cetvele göre seviye ölçer.
4- OXFORD Placement Test iki alanda ölçüm yapar.
- Dil kullanımı (kelime bilgisi, fonksiyonel dil ve gramer)
- Dinleme (ayrıntıları ve ana fikri anlama becerisi)
5- OPT yapay zekaya sahip OXFORD tarafından dijital olarak uygulanan, okulun veya öğretmenlerin müdahale etme ihtimali olmayan 3.göz bir ölçme aracıdır.
6- OPT’yi 3. sınıftan 11. sınıfa kadar uyguluyoruz.
7- 9-14 yaş grubunda Young Learners Placement Test, 15 yaş ve üstüne ise Adult Placement Test’i uyguluyoruz.

 

FOREIGN LANGUAGE IN LIFE APPROACH (YAŞAMIN İÇİNDE YABANCI DİL ANLAYIŞI) UYGULAMALARI

Sınıf İçinde ve Dışında Zorunlu Yabancı Dil Kullanımı:

Öğretmenlerimiz derslerde ve teneffüslerde sadece yabancı dilde konuşurlar. Öğrenciler, öğretmenle iletişim kurmak için yabancı dil kullanmak zorundadır.

İngilizce Kültür Turları:

Her çeyrek dönemde bir kere Eskişehir veya çevresine kültürel gezi gerçekleştiririz. 4. Sınıftan 11. Sınıfa kadar öğrencilerin katılabildiği gezide rehber sadece İngilizce hizmet verir.
 

SKILL-BASED SYLLABUS (BECERİ TEMELLİ MÜFREDAT) UYGULAMALARI:

İngilizce dersleri 3 Beceri alanında işlenir: OXFORD Yayınları Kullanılır

Main Course: Temel İngilizce kazanımlarının (kelime bilgisi, dil bilgisi) verildiği derstir. Bu derste, yabancı dil seviyelerine göre belirlenen materyaller kullanılır.

Literacy Skills: Okuma yazma becerileri kazanımlarının verildiği derstir. Yabancı dilde metin okuma, okuduğunu anlama ve metin yazma becerileri üzerine çalışılır.

Communication Skills: İletişim becerileri kazanımlarının verildiği derstir. Dinleme ve konuşma çalışmaları yabancı öğretmenler ile yürütülür.
 

CEFR Seviyesine Göre Ayrılan Sınıflar:

Ortaokul’dan itibaren öğrenciler girdikleri OXFORD Placement Test sonucuna göre şubelere ayrılırlar. Bu sayede kendi ihtiyaçlarına uygun materyal ve İngilizce eğitimini alırlar.

5. Sınıf İngilizce Kitap Okuma Saati:

İngilizce Hazırlık Kademesi olan 5. Sınıf öğrencilerine okulda her gün bir ders saati İngilizce kitap okuma saati uyguluyoruz.

CLIL (CONTENT AND LANGUAGE INTEGRATED LEARNING) UYGULAMALARI

CLIL dünyaca kabul gören etkili bir dil öğrenme metodudur. Bu metotta öğrenciler, branş derslerini yabancı dilde işlerler. Öğrenciler CLIL metodu sayesinde, dil pratiği yapar ve farklı branştaki terimlere aşina olurlar.

 

İngilizce Matematik Dersleri:

4,5 ve 6. Sınıflarda haftada bir saat İngilizce Matematik dersi işliyoruz.

İlkokul Clil Metodu:

İlkokul 1.sınıflarda haftada 1’er saat matematik ve hayat bilgisi dersini İngilizce işliyoruz. Bu derslerin 30 dakikasında o hafta işlenen konuyu İngilizce tekrar ederken, kalan son 10 dakikada ise aynı içeriğe dair İngilizce etkinlikler yapıyoruz.

Beceri Dersleri Clil Metodu:

Tüm kademelerde beceri derslerini (görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi) %50 İngilizce, %50 Türkçe işleyerek öğrencilerin yabancı dile zorunlu ve maruz kalma süresini arttırıyoruz.

Dönem Sonu Kelime Testi:

Her çeyrek ve ara dönem sonunda öğrencilere süreç boyunca sorumlu oldukları tüm kelimelerin içeren online kelime testi uyguluyoruz.

K12Net sistemi üzerinden uygulanan bu "Kelime Testi" sonunda verileri değerlendiriyor, en çok doğru yapılan/ karıştırılan kelimeler analiz edilerek çalışmalar bu veriler üzerinden yürütüyoruz.

 

ASENKRON (ONLINE)  UYGULAMALAR

Kelime Testleri:

Öğrencilere, İngilizce derslerinde her yeni üniteye başlamadan önce aylık kelime listesi veriyoruz. Bu kelime listeleri, İlkokulda 45, Ortaokulda ve Lisede 60 kelimeden oluşur. Öğrenciler bir ay boyunca her hafta aynı kelimelerden quize katılırlar.

Quizlet Çalışmaları:

Asenkron öğrenme metodu olan QUIZLET uygulamasıyla öğrencilerin kelime öğrenmelerine okul dışında devam etmesini sağlıyoruz. Her öğrencinin kelime öğrenme durumunu dijital olarak kartlar, oyunlar ve testlerle öğretmenler tarafından takip ediyoruz.

RAZ-PLUS Dijital Kütüphane:

Dil öğrenmek çok kitap okumaktan geçer. İlkokul ve Ortaokul öğrencileri için 10.000’den fazla İngilizce e-kitabın bulunduğu dijital okuma platformuna sahibiz. Öğrencilere dijital kütüphane üzerinden okuma ödevleri verip, kitap okuma durumlarını takip ediyoruz.

Speaking Club

Konuşma kulübü etkinliklerini yabancı öğretmenler ile 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar her seferinde farklı bir konu belirleyerek yapıyoruz. Kulüp çalışmalarına katılacak öğrencileri kademesine ve CEFR seviyesine göre belirliyoruz.

Vocab Club:

Kelime öğrenme kulübü çalışmalarını 2. Sınıftan 12. Sınıfa uyguluyoruz. Her seferinde farklı temanın belirlendiği kelime kulübünde öğrencileri önce 25 kelimelik teste alıyoruz sonra kelime öğrenme etkinliği yapıp çalışma bitiminde aynı testi tekrar uygulayarak çalışmanın verimliliği ölçüyoruz.

Target A2:

CEFR’a göre Pre-A1 ve A1 seviyesinde olan veya geride kalan öğrencileri, A2 seviyesine çıkarmak için ekstradan ek ders ve çalışmalar yapıyoruz.

 

INTERNATIONAL (ULUSLARARASI) UYGULAMALAR

Öğrencilerimizin E-twinning, Erasmus+, Big Read, Willkommen, Hippo gibi uluslararası projeler, yarışmalar ve yabancı dil sınavlarına katılmalarını sağlıyoruz.
 

ON STAGE (SAHNEDE) UYGULAMALAR

İngilizce Tiyatro:

5, 6 ve 7. Sınıflardaki gönüllü öğrencilerden oluşan İngilizce Tiyatro Topluluğunun sene sonunda tiyatro gösterisi sergilemesini sağlıyoruz.

 

EBEVEYN GERİ BİLDİRİMİ

1.Sınıf Portfolyo Sunumu

1.sınıf öğrencilerimiz her dönem sonunda İngilizce derslerinde  öğrendikleri kazanımları bireysel olarak ebeveynleri karşısında sunarlar. Böylece öğrenci ilerleme durumunu ebeveynlerimiz de objektif bir şekilde takip edebilirler.
 

Ebeveyn Geri Bildirim Aramaları

Yabancı dil öğretmenlerimiz bir yıl boyunca öğrencilerin yabancı dil gelişimini takip ettikleri bir gelişim raporu tutarlar. Bu raporlardaki veriler yabancı dil öğretmenleri tarafından her dönem sonunda ebeveynlere bireysel telefon görüşmesi ile aktarılır.

YABANCI DİL BÖLÜMÜ

Profesyonel hayatlarını yabancı dil alanında yönlendirmek isteyen öğrencilerimiz için Çağfen Koleji Anadolu Lisesi, 11 ve 12. sınıflarımızda Yabancı Dil Sınıfı bulunmaktadır.

Yabancı Dil Bölümü’nün Avantajları Nelerdir?

“Dil puan türü yılları içinde adayların yerleşme oranının en yüksek olduğu puan türü olmuştur. Örneğin, 2021 yılında gerçekleştirilen YDT (Yabancı Dil Testi)’ne 168.000 kişi katıldı. Açılan 25 bin 626 kişilik kontenjanın %95’i doldu.

Dil puan türündeki öğrencilerin çok büyük çoğunluğu Öğretmenlik, Edebiyat ve Mütercim-Tercümanlık bölümlerine yerleşirler. Bu bölümlerin tümünde sözel ve yazılı iletişim becerileri çok yüksek, yabancı dilde kendini ifade etme yeteneği bulunan, genel kültürü ve farkındalığı yüksek bireyler yetiştirilir. Hem kamusal hemde özel sektörde becerileri ile yüksek mertebelere gelebilirler. Öğretmenlik alanları içinde en fazla atama yapılan alanlar dil alanlarıdır.

Eskişehir'in en iyi yabancı dil eğitimi, Eskişehir'in en iyi ingilizce eğitimi, Eskişehir'in en iyi fransızca eğitimi, Eskişehir'in en iyi dil eğitimi, En iyi yabancı dil eğitimi, en iyi İngilizce eğitimi, en iyi fransızca eğitimi, en iyi dil eğitimi, çift dil eğitimi, bilingual eğitimi, iki dil eğitimi, çift dilli eğitim, clil eğitimi